Skoči na glavno vsebino

S PSOM SMO OBISKALI VETERINARSKO AMBULANTO

Konec meseca decembra smo za skupino Rdeči baloni iz vrtca Dornberk organizirali prav poseben dan. S starši smo se dogovorili, da ta dan svojega otroka pripeljejo v vrtec Prvačina. Že začetek dneva je bil poln pričakovanj, saj smo se zbirali kar v vrtčevski telovadnici, ki je bila otrokom zelo zanimiva. Kasneje je prišla tudi sodelavka Polona s svojim psom in otroci so ga navdušeno pobožali. Ker je tudi zdravje živali na prvem mestu smo se odločili, da po malici skupaj obiščeno veterirsko ordinacijo. S psom smo se najprej poigrali na vrtčevskem igrišču, nato pa se srečali s svetom veterine. Ob prihodu nas je veterinarka toplo pozdravila in predstavila svoj poklic. Otroci so sodelovali v zanimivih besednih igrah in poskušali razumeti, kako skrbimo za živali in zakaj je veterinarsko delo tako zelo pomembno. V nadaljevanju so imeli priložnost spoznati vse kotičke veterine in si ogledati pregled ter ceplenje psa. Veterinarka je poudarila tudi pomembnost rednih obiskov veterinarske ambulante za zdravje njihovih hišnih ljubljenčkov.

Otroci so navdušeni nad pridobljenim znanjem peš odšli do vrtca Dornberk, seveda nas je na sprehodu spremljal tudi pes Bolko. Polni novih vtisov in zavedanja, kako pomembna je skrb za živali, si bodo izlet otroci zagotovo vtisnili v spomin.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost