Skoči na glavno vsebino

POŽAR V VRTCU

Oktober je mesec požarne varnosti. Tudi v vrtcu več časa posvetimo tej temi.

V sredo, 18.10.2023 je v vrtcu zagorelo, ampak seveda ne zares. Izvedli smo evakuacijsko vajo. Kljub temu smo se najhitreje, kar se je dalo, odpravili na zbirno mesto, na šolsko igrišče ob telovadnici. Tam so nas pričakali gasilci z gasilskim kamionom.

Prešteli smo se in ugotovili, da nihče ne manjka in smo vsi na varnem. Gasilci so nam razkazali svoj kamion, lučke in sireno. Povedali so nam, kdaj, kje in kako pomagajo, če je potrebno. Na katero številko je treba poklicati, ko zagori, kakšno opremo uporabljajo. Najbolj korajžni otroci so zlezli v kabino kamiona in si jo ogledali.

Evakuacijska vaja je uspela. Vsi smo »zbežali« na varno, gasilci so »pogasili« vrtec in veliko novega smo se naučili.

                                                                                                               Zapisala: Alenka Klavžar     

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost