Skoči na glavno vsebino

Svečke so nam osvetljevale pot

V začetku novembra smo izvedli jesensko srečanje s starši. Srečanje smo pričeli v vrtcu Prvačina po matičnih igralnicah. Najprej so se otroci in vzgojiteljice predstavili staršem s pesmicami ob igranju ukulel. Najprej so otroci v svojih skupinah za starše pripravili nastop, preko katerega so starši dobili vpogled v dosedanje dogajanje v skupini – preko pesmic, deklamacij in drugih dejavnosti. Delavnico smo nadaljevali z dokončanjem že predhodno izdelane (Oblikovane? Ker, če je predhodno izdelana, pomeni, da je do konca že?). svetilke iz steklenega kozarca. Starši so skupaj z otrokom iz vrvice spletli ročaj svetilke. Ne smemo pozabiti sodelovalnega in prijetnega vzdušja. Ko se je zmračilo smo pred vrtcem prižgali svečke in se po temi sprehodili do šole. Pri šoli smo se okrepčali s piškoti in bučno-jabolčnim zavitkom, ki so ga pripravili predšolski otroci. Za konec smo se vsi zbrali na igrišču šole in zapeli ljudske pesmi ob spremljavi ukulel.

Zapisala Kaja Jogan

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost