Skoči na glavno vsebino

JESENSKI ŽIV ŽAV V VRTČEVSKI ENOTI PRVAČINA

V predprazničnem tednu smo se pripravljali na skupno jesensko dopoldansko druženje. Izhodišče za celotedensko pripravo nam je predstavljala zgodba Juha, ki iz buč se skuha (avtorice Helen Cooper).

S pomočjo staršev smo zbirali domače pridelke z njiv in sadovnjakov – spoznavali smo jih, imeli z njimi najrazličnejše dejavnosti. Na koncu smo jih uporabili za slastne jesenske poslastice – otroci so bili pravi »kuharski mojstri« pri pripravi jabolčnega in jabolčno-bučnega zavitka.

V petek (27. oktobra) smo si ogledali dramatizacijo JUHA, KI IZ BUČ SE SKUHA – v njej so igrale strokovne delavke vrtčevske enote. Preko dramatizacije smo spoznali, kako se pripravi najboljšo juho – in katere vse sestavine zanjo potrebujemo (ravno pravšnjo mero sestavin in poleg tega še ščep prijateljstva, prijaznosti, ljubezni …).

In priprava bučne juhe nam je zares uspela. Imeli smo jesensko kosilo, ki smo si ga sami pripravili – BILO JE RES SLASTNO.

Napisala: Kristina Primožič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost