Skoči na glavno vsebino

GOZDNI ŠKRAT NAM JE POSLAL PAKET

V četrtek, 12. 10. 2023, smo v vrtcu v Prvačini našli paket, ki je bil naslovljen na najstarejše otroke v vrtcu – to smo bili otroci skupine Sončki! Neučakani smo se zbrali v jutranjem krogu, kjer smo paket odprli. V veliki škatli je bila skrivnostna lesena skrinjica, v njej pa kup jesenskega listja in pismo. Poslal nam ga je Gozdni škrat, ki prebiva v skrivnem kotičku gozda nad Prvačino. Z nami se je želel malo pohecati, zato nam je v pismu le razložil o svojem dnevniku narave, ki nam ga je namenil, ni pa nam ga priložil. V paket je dodal le namige za iskanje skrivnostnega dnevnika. V prvem namigu nas je povabil na sprehod v okolici vrtca, v drugem nam je namignil, da se dnevnik nahaja v okolici doma otroka, ki živi najbližje vrtcu, v tretjem pa nam je razkril, kakšen izgleda nahrbtnik z dnevnikom narave. Vsem namigom smo uspešno sledili in kmalu našli kar smo iskali. Veseli smo se odpravili nazaj proti vrtcu, po poti pa smo srečali še poštarja, ki nam je paket dostavil, in kipec Gozdnega škrata (sklepali smo, da je ta kipec prav tako čaroben kot je čarobna narava in verjetno le ponoči oživi in pripravlja razna presenečenja za otroke). V igralnici v vrtcu smo se ponovno zbrali v jutranjem krogu, kjer smo radovedno pregledovali vsebino nahrbtnika, previdno rokovali s priloženimi pripomočki za raziskovanje narave (Gozdni škrat nam je poslal tudi povečevalno steklo in pravi daljnogled!) in že razmišljali, kaj vse bomo v dnevnik lahko zapisali, prilepili ali narisali.

Zapisala: Lara Martinčič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost