Skoči na glavno vsebino

SONČKI SO SE POSLOVILI OD VRTCA PRVAČINA

V četrtek, 15. 6. 2023, so otroci iz skupine Sončki še zadnjič nastopali za starše. Na zaključnem srečanju so staršem v vrtčevski telovadnici pokazali, kaj vse so se med letom naučili. Preko avtorske glasbene pravljice o iskanju spominskih map so potovali po pravljičnih deželah (dežela glasbe, dežela branja, dežela zdravja, morska dežela, gozdna dežela itd.) in pustili svoj pečat. Otroci, ki odhajajo septembra v šolo so se vsak na svoj način izpostavili preko ritma, petja, plesa, govora in razvidno je bilo, da so pripravljeni na šolo. Pravljica o iskanju spominskih map je imela tudi okoljevarstveno noto in s tem spodbudila k razmišljanju, kako naj skrbimo za naš planet, da bo ostal čist. Starši so si ogledali tudi videoposnetek o tem, kaj vse so otroci med letom počeli med različnimi letnimi časi.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost