Skoči na glavno vsebino

Blatne stopinje

Od kod te blatne so stopinje?

To so naše stopinje, stopinje Sončkov.

Jesen je čas, ko je gibanje na igrišču nekaj najboljšega kar lahko otroku ponudimo, še toliko bolje pa je, če lahko otroci čofotajo s škornji po lužah in blatu. Tako smo se v začetku šolskega leta odločili, da bodo otroci imeli škornje ves čas v vrtcu. Ker pa nismo imeli primernega prostora, kamor bi škornje odložili/pospravili čez celo leto, smo si izdelali svoje stojalo iz palete. Le to so otroci po želji pobarvali z akrilnimi barvami. Sedaj se vsakodnevno preobujemo v škornje ter uživamo na svežem zraku s primerno obutvijo v vseh vremenskih razmerah. Na slikah lahko opazite tudi, kako smo dan za tem, ko je v Prvačini zelo deževalo, risali škornje, barvali s čopiči in blatom, skakali po lužah, urili ravnotežje, razvijali koordinacijo in se ob vsem tem zelo zabavali.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost