Skoči na glavno vsebino

Hura, jesen je tu!!

Najstarejša skupina Sončki je v sredini meseca septembra že opazila prve jesenske sledi. S sprehodi po gozdu so otroci iskali  jesenske plodove, obarvano listje na drevesih ter spremljali vremenske spremembe/pojave. Da bi nas jesen slišala in prišla v Prvačino, smo se odločili, da jo prikličemo kar s pevskim nastopom na vrtčevskem igrišču. Tako so otroci iz skupine Mavrice in Sončki priredili pravi glasbeni nastop. In res nas je slišala. Tetka jesen (Ljuba Krušič) nas je razveselila kasneje v igralnici. Povedala nam je vse pripetljaje, ki jih je doživela, ko je preganjala poletje ter nam zastavila veliko jesenskih ugank. S seboj je prinesla tudi košaro, polno jesenskih dobrot. Skupaj smo jih prepoznavali, poimenovali in z navdušenjem odgovarjali na zastavljena vprašanja. Otroci so se razveselili tudi ustvarjanja z jesenskimi barvami, si okrasili igralnico ter si izdelali velik želod iz kartona, kot spomin na prvi dan jeseni. S tem so urili fino motoriko in ponosno spoznali, da so otroški prski lahko kos tudi najtežjim nalogam.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost