Skoči na glavno vsebino

Obiskala nas je teta jesen

Čeprav vreme še ni tako jesensko in nas spremljajo še »kratki rokavi« … nas je obiskala –tako v enoti Dornberk kot enoti Prvačina – Teta Jesen (ga. Ljuba, upokojena vzgojiteljica). Pisana, odeta v prelepe barve in s polno košaro jesenskih dobrot.  

Preko zgodbe nam je predstavila vse spremembe v naravi – zorenje plodov/sadežev (prikaz in okušanje) obarvanje listov, spremembe vremena. Povedala nam je tudi za Palčke, ki nam vsake toliko tudi že jeseni »ponagajajo« in prinašajo burjo, roso, zmrzal in sneg …  

Teti Jeseni pa smo tudi mi popestrili dan – s prepevanjem najrazličnejših jesenskih pesmi in pripovedovanjem deklamacij.   

V teh prelepih dneh se bomo vsakodnevno podajali v igrivo raziskovanje narave.  

JESENSKI RAJ 
La la la la lalala,  
že so zrela jabolka, 
la la la la la.  

Li li li li lilili, 
sladko grozdje že zori, 
li li li li li. 

Le le le le lelele, 
sonce barva lističe, 
le le le le le. 

Li la le la lalala, 
že jesen je k nam prišla, 
li la le la la. 

Zapisala: Kristina Primožič 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost