Skoči na glavno vsebino

TEDEN MOBILNOSTI V SKUPINI RDEČI BALONI

Med 16. in 22. septembrom je potekal Evropski teden mobilnosti. V začetku tedna, ko smo se začeli pogovarjati, kaj sploh pomeni teden mobilnosti, so otroci ugotovili, da je prevažanje s kolesom veliko boljše kot z avtomobilom. Pri tem skrbiš za zdravje, razgibaš svoje telo in obenem varuješ našo čudovito naravo. Tako smo se odločili, da tudi ostale v Dornberku pozovemo k spremembi potovalnih navad in z zunanjo razstavo smo zajeli letošnjo temo “varčne poti«. Iz odpadnega materiala smo izdelali/sestavili vsak svoje kolo. Ko smo lepili dele v celoto, smo se hkrati pogovarjali tudi o sestavnih delih kolesa. Tako so nastala pisana kolesa na A3 formatih, ki smo jih prilepili na palice ter izobesili na travnik pred vrtcem Dornberk. Dodali smo tudi opozorilne table z napisi, ki so nas v celotnem tednu spominjale na teden mobilnosti.

V sredo, 20. 9., smo v okviru Evropskega tedna mobilnosti na igrišču nad vrtcem Dornberk izpeljali tudi kolesarski dan. Otroci so si najprej nadeli čelade, nato pa se zapeljali po poligonu s čisto pravimi prometnimi znaki. Še prej so se seznanili s pravili v prometu, ki jih je zaradi varnosti potrebno upoštevati. Ta dan smo tudi starše pozvali, v kolikor je mogoče, naj se skupaj z otrokom od doma pripeljejo s kolesi. Ko so bili otroci utrujeni, so si lahko dobro ogledali svoje kolo in vse sestavne dele.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost