Skoči na glavno vsebino

13.  november – Mednarodni dan prijaznosti

Prijaznost se širi sama od sebe. Če si prijazen do drugih, bodo oni danes prijazni s teboj in jutri z nekom drugim.

Gre za dan, ki nas spodbuja, da z različnimi malenkostmi, preprostimi dejanji ali pozornostmi poskušamo polepšati življenje drug drugemu. 

Mednarodnemu dnevu prijaznosti smo se v vrtcu Prvačina pridružili tako, da smo z najstarejšo skupino Sončki odšli v dom upokojencev Gradišče. Tam smo upokojence razveselili z mini glasbenim koncertom ter z živahno plesno točko. Dodatno smo jih razveselili še s kamenčki prijaznosti, ki smo jim dodali lepe misli. Izdelovali in barvali smo jih v prejšnjih dneh. Odnesli oz. razdelili smo jih tudi nepokretnim upokojencem po sobah.

Vsak dan naj bo prijazen, vsi smo lahko prijazni s prijazno besedo, dejanjem ali le prijaznim nasmehom. Prijaznost dela čudeže.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost