Skoči na glavno vsebino

Celodnevni izlet z vlakom v Štanjel

Najstarejši dve skupini iz obeh vrtcev (Sončki in Rdeči baloni) smo se v petek, 21. oktobra odpravili na celodnevni izlet. Zjutraj smo se najprej sprehodili do železniške postaje ter vstopili na nov vlak, nad katerim so bili otroci navdušeni. Po 20 minutni vožnji smo le prispeli v Štanjel, kjer se je začel naš pohod po doživljajski poti Škratji Kras. Tu so se otroci podali na pomembno misijo in po gozdnih poteh iskali skrivne pečate, ki predstavljajo temeljne značilnosti Krasa. Pustolovščina jih je popeljala skozi čudovito kraško pokrajino v škratji svet. Slikoviti Kras je od nekdaj tudi umetniški navdih, zato so se otroci na Škratjem Krasu preizkusili v umetnosti: zaigrali na zvenečo klop, začutili lepote kamnoseštva, ustvarjali svoj mozaik in spoznali skrivnost o škratih s Krasa. Celotna pot spodbuja domišljijo in ustvarjalnost, otrokom omogoča spoznati in doživeti Kras, pri velikih in majhnih pa razvija trajnostno naravnanost, pozitiven odnos do okolja in varovanja narave. Otrokom je bilo najbolj všeč, ko so na prav poseben kartonček lahko prejeli štampiljko določenega škrata iz lesa, ki so ga našli ob poti. Seveda pa brez kotaljenja po travniku ustvarjalniku ni šlo. Po poti nazaj do železniške postaje smo lahko opazovali grajsko obzidje. Ko smo čakali na naš vlak proti domu, so se otroci lahko sprostili še na igrišču vrtca Štanjel. Prijetno utrujeni in polni novih izkušenj smo se v vrtec vrnili okrog 15.30.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost